ژل میکرونیزه سلولهای بنیادین : 

( آمپول غنی سلولهای بنیادین و فاکتورهای رشد)
Micronized Stem Cell ( Micro-cell)

محصول میکرونیزه یا آمپول غنی سلولهای بنیادین و فاکتورهای رشد در سایزهای 2 سی سی و 4 سی سی به شکل ژل کرایوپرزرو در سرنگ عرضه شده و جهت درمان سریع و کیفی زخمهای نیمه عمیق و عمیق و حفره ای استفاده میشود. این محصول بدلیل دارا بودن سلولهای بنیادین مزانکایمال ، فاکتورهای رشد ، سایتوکین ها ، ماتریکس خارج سلولی و بایواکتیوها باعث درمان کیفی و سریع بافت های اسیب دیده زخمها با کمترین اسکار و کلویید میگردد. این محصول جدیدترین فناوری بایونانو در درمان انواع زخمهای عمیق ، نیمه عمیق ، حفره ای و سایر زخمهای گرانوله از طریق ژل حاوی سلولهای بنیادین میباشد .
سلولهای بنیادین مزانکایمال ، اگزوزوم ها ، فاکتورهای رشد و سایتوکینها از طریق سلول درمانی بافت آسیب دیده در این محصول منجر به بازسازی ماتریکس خارج سلولی ، تحریک به کلاژن سازی و بازسازی و خود ترمیمی زخم با ایجاد پوست جدید و نهایتا درمان زخم با بهترین کیفیت و سرعت میگردند. جهت سهولت استفاده این محصول بصورت سرنگ بوده که روی محل زخم گرانوله ریخته میشود. این محصول حاوی سلولهای بنیادین مزانشیمی بوده و با دارا بودن نسبت زیاد فاکتور های رشد و انواع سیتوکنین ها و همچنین اندازه میکرونی آن در محل زخم با ایجاد پیوند میکروگرفت و آزاد سازی فاکتورهای رشد و سلول های بنیادی باعث ترمیم سریع و کیفی زخم می شود.
ژل میکرونیزه سلولهای بنیادین که در سایزهای 2 سی سی ، 4 سی سی و 10 سی سی به شکل ژل کرایوپرزرو سلولهای بنیادین درمانگر زخم در سرنگ عرضه میشود جهت درمان کیفی و سریع زخمهای نیمه عمیق و عمیق و حفره ای در انواع ذیل استفاده میشود:

• زخمهای دیابتیک
• زخم بستر و زخمهای full thickness
• سوختگي درجه 2 و 3 عميق
• ضايعات(زخم)پوستي بعد از جراحي
• ضايعات(زخم) پوستي بعد از تروما
• زخم هاي شرياني و وريدي
• زخم های فیستول ، Undermining ، Tunneling
• سینوس پیلونیدال
• ترمیم فیسچور های زخم زیر جلدی و عمقی
• ضایعه و زخمهای پوستی تومورهای سرطانی
• انواع زخمهای cavity

این محصول بیوتکنولوژی می تواند زخم را از عفونت‌ها محافظت کرده، رطوبت و دمای زخم را کنترل کند، سرعت ترمیم زخم را افزایش داده و عوارض جانبی زخم را کاهش دهد.مادامیکه محصول بر روی سطح زخم بکار گرفته می شود، عامل های فیبروبلاستی و پروتئین های ساختاری از جمله کلاژن و سایر اجزاء ماتریس از مهاجرت سلول های میزبان به محل جراحت حمایت میکند. این محصول مراحل ترمیم زخم را با بکارگیری فیبروبلاست متابولیکی فعال که در زخم برای مدت طولانی زنده باقی مانده، به بیان فاکتور های رشد ادامه داده و پروتئین های ماتریسی ضروری را جهت گسترش عروق و اپیتلیوم سازی مجدد ذخیره سازی می کند، شبیه سازی می نماید.وجود سلول‌های بنیادین درمحصول باعث میشود که این بافت زنده و فعال بوده و در طول فرایند ترمیم زخم بیمار، فاکتورهای رشد جدید توسط این سلولها ترشح شود.این محصول موجب درمان زخم با توجه به عوامل ذیل میگردد :


• تحریک رشد و تقسیم سلولی و تسریع درمان انواع زخم
• کاهش التهاب محل زخم
• شبیه سازی و ترمیم بافت های از بین رفته به علت توانایی تمایز و تبدیل سلول های بنیادی
• تسریع در مهاجرت سلولی در درمان زخم
• کاهش خطرایجاد فیبروز و اسکار
• مسکن طبیعی در کاهش درد در زخم
• ويژگي هاي ضد ميكروبي و ضد ويروسي درکنترل عفونت زخم
• تسريع و تحريك فرآیند اپيتلياليزاسیون در مراحل پایانی درمان زخم

ویژگی ضد ویروس آن شامل سيستاتين-Eآنـالوگ مهارکننده سيــستئين پروتینتاز بهمراه ويژگي های ضد میکروبی شامل ترشح موکلول های آنتی باکتریال بر روی زخم همچون bactricidin , b-lysin, transferrin, 7S immunoglobulin , elafin, leukocyte proteinase inhibitorhuman b3 defensin and cystatin E. و .... موجبات حفاظت زخم در کنترل عفونت میگردد.
از نظر فرآیند بهبود، زخم‌ها به دودسته: زخم‌های حاد ومزمن تقسیم می‌‌شوند .زخم‌های حاد به‌وسیله آسیب‌ها ایجاد شده و مدت زمان درمان آن‌ها‌، 12-8 هفته است؛ چنین زخم‌هایی به‌وسیله آسیب‌های مکانیکی همچون سوراخ شدن و بریدگی به‌وجود می‌آیند. همچنین زخم‌ها می‌توانند در اثر حرارت‌های بسیار بالا یا انفجار، شوک الکتریکی و سایش‌های شیمیایی ایجاد شوند. درمان چنین زخم‌هایی به میزان شدت زخم بستگی دارد. زخم‌های مزمن: زخم‌هایی هستند که در نتیجه بیماری‌های خاص همچون دیابت، تومور و آلودگی‌های فیزیولوژیکی سخت ایجاد می‌شوند. بهبود چنین زخم‌هایی بیش از 12 هفته طول می‌کشد و بازگشت این زخم‌ها غیرعادی است(1). مراحل التیام زخم عبارتند از: التهاب، تکثیر و بلوغ.

ویژگی های خاص محصول : 

وجود سلولهای بنیادین مزانشیمی ( توانایی تمایز وتغییر شکل به سلول های کلیه بافت ها )
وجود سطوح بالای فاکتورهای رشد و سایتوکین ها که بسیار در ترمیم بافت های آسیب دیده موثرهستند نظیر فاکتور رشد فیبروبلاست(FGF)( تکثیر، تمایز و تقسیم سلولی و همچنین مهاجرت سلولی، و ترمیم بافت ) ، فاکتور رشد مشتق از پلاکت (PDGF) ( بهبود تقسیمات سلولی بافت همبند) ، فاکتور رشد TGF-α( محرک مهاجرت کراتینوسیت ) ، فاکتور رشد اپیدرمی (EGF) ( تشکیل سلولهای اپیتلیال و بهبود آنژیوژنز ورشد رگ های خونی جدید ) ، فاکتور رشد اندوتلیومی عروقی (VEGF) ( رگ زایی و افزایش نفوذپذیری مویرگی )
وجود ماتریکس خارج سلولی (ECM ) که از انواع پروتئوگلیکان ، گلیکوزآمینوگلیکان و گلیکوپروتئین ها کلاژن(VI, VIII, I, III, IV)، فیبرونکتین، لامینین و الاستین تشکیل شده است و داربست (Scaffold) بیولوژیک جهت درمان زخم را تشکیل می دهد .
وجود بیواکتیو ها و هیالورونیک اسید که منجر به تحریک رشدو تقسیم سلولی و تسریع درمان و ترمیم انواع زخم ها می گردند.


روش استفاده از محصول : 

قبل از استفاده ازاین محصول باید سرنگ حاوی ژل ، 10 دقیقه در دمای اتاق و یا بین دو دست قرار گیرد تا از حالت انجماد کامل خارج گردد اکنون ژل درون سرنگ بر روی زخم گرانوله ریخته شده وسپس روی آن با گاز وازلینه پوشانده میشود. در صورت نیاز به استفاده مجدد از محصول ، ابتدا سطح زخم پس از 72 ساعت با سرم فیزیولوژیک شستشو و مجددا از محصول جدید استفاده شود.