درمان زخمهای درمال پوست (ویال غنی عصاره سلولهای بنیادین و فاکتورهای رشد) :

DACE (Dermal Amniotic Cytokine Extract)

محصول ویال درمان زخمهای درمال پوست DACE (ویال 4 سی سی غنی عصاره سلولهای بنیادین و فاکتورهای رشد) به شکل لیوفیلیزه عرضه شده و بصورت تزریقی در منطقه درم و یا اسپری روی زخم نیمه عمیق قابل استفاده بوده و جهت درمان سریع و کیفی زخمهای منطقه درم و ساب درم پوست در حوزه های گوناگون همچون زیبایی و جراحی پلاستیک بدون عوارض ایجاد اسکار و کلویید استفاده میشود. این محصول بدلیل دارا بودن عصاره سلولهای بنیادین مزانکایمال ، فاکتورهای رشد ، سایتوکین ها ، ماتریکس خارج سلولی و بایواکتیوها باعث درمان کیفی و سریع بافت های اسیب دیده زخمهای پوستی با کمترین اسکار و کلویید میگردد.کاربردها  :

  • درمان زخمهای منطقه درم و ساب درم (زخمهای نیمه عمیق و عمیق)
  • درمان زخم مربوط به لیزرهای جراحی ( زخمهای پس از CO2 LASER و    Erbium   LASER )

این محصول به علت وجود مولفه های بیولوژیک و آنتی اکسیدانهای فعال تحریک کننده متابولیسم و سیستم سلولی منطقه درم در پوست شده و باعث بهبود زخمهای پوستی بدون اسکار و کلویید میگردد. ترکیبی از مواد مختلف بیولوژیک به درم پوست تزریق یا اسپری می‌شود. این مواد شامل عصاره‌های بیولوژیک و داروهای مختلف، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، فاکتورهای رشد و دیگر عواملی هستند که می‌توانند به درمان زخم پوست بدون اسکار کمک کنند.این محصول با استفاده از سرنگ به درم تزریق یا توسط اسپری به سطح زخم درمال اسپری می‌شود. برای درمان جای زخم بدون اسکار پس از جراحیهای لیزر و میکرونیدلینگ در رفع خطوط و ترک‌های پوستی، جوان‌سازی و سوختگی‌های قدیمی که توسط لیزر یا میکرونیدلینگ عمل شده است از این محصول استفاده میشود و به‌عنوان یکی از روش‌های مناسب و کارآمد در حوزه پوست و زیبایی معرفی میگردد.

ویژگی محصول : 

مهمترین ماده موثره این محصول عصاره غشای آمنیوتیک بهمراه عصاره سلولهای بنیادین مزانکایمال میباشد و حاوی فاکتورهای رشد و سیتوکینهای مهم جهت ترمیم زخم، نوتروفیل و آنتاگونیستهای اينترلوکین بعلاوه فیبرونکتین و کلاژن، گلیگوپروتینها و گلیکوزآمینوگلیکانها است که میتواند در درمان زخمها بدون ایجاد اسکار و کلویید مؤثر باشد. فاکتورهای رشد موجود در محصول با تأثیر بر روی سلولهای فیبروبلاست منطقه هدف باعث تکثیر آنها و ترشح ماتريس خارج سلولی شده و باعث تسهیل مهاجرت سلولی میگردد. ساير ويژگیهای پرده آمنیویک شامل ايمونوژنیسیته و آنتی ژنیسیته پايین، پیشگیری ازتشکیل کلويید و بافت اسکار، اتصال سريع به سطح زخم وتسهیل تمايز و اتصال سلولی، القا و تسهیل مهاجرت سلولی، قابلیت استفاده درتمام سطوح بدن، کاستن ازالتهاب و درد درناحیه، ايجاد بستر همگن در رشد مجدد بافت، کاستن ازاحتمال رشد مجدد تومور، نداشتن ريسک پس زدن پیوند، نداشتن مسمومیت موضعی و سیستمیک، پیشگیری از تکثیر باکتری روی سطح ویژگیهای بارز محصول است.
همگی این عوامل باعث ویژگیهای ذیل در درمان زخم های زیبایی بدون اسکار و کلویید میگردند :
• تحریک رشد ، تقسیم سلولی و تسریع درمان انواع زخم
• کاهش التهاب محل زخم
• شبیه سازی و ترمیم بافت های از بین رفته به علت توانایی تمایز و تبدیل سلول های بنیادی
• تسریع در مهاجرت سلولی در درمان زخم
• کاهش خطرایجاد فیبروز و اسکار
• مسکن طبیعی در کاهش درد
• ويژگي هاي ضد ميكروبي و ضد ويروسي
• جلوگیری از تبخیرآب از سطح زخم
• تسريع و تحريك فرآیند اپيتلياليزاسیون

مشخصات محصول : 

پایه اصلی محصول مبتنی بر پرده آمنیوتیک میباشد. پرده آمنیوتیک یا آمنیون داخلی ترین لایه جفت است که ضخامت آن از ۰٫۰۲تا ۰٫۰۵ متفاوت است و از سه لایه ذیل تشکیل یافته است.
لایه سلول های اپیتلیومی

• فاکتور رشد فیبرو بلاست fibroblast growth factor (FGF)
• فاکتور رشد مشتق از پلاکت platelet derived growth factor (PDGF)
• فاکتور رشد اپیدرمی Epidermal growth factor (EGF)
• فاکتور رشد اندوتلیومی عروقی Vascular endothelial growth factor (VEGF)

لایه غشای پایه ضخیم شامل

• انواع کلاژن های V، VI ، VIII ، II ، III ، IV
• انواع فاکتورهای بیواکتیو مترشحه از ماتریکس خارج سلولی (ECM) نظیر انواع کلاژن ، فیبرونکتین، لامینین پروتنوگلیکان و گلیکو آمینوگلیکان می باشد که منجر به تحریک رشد سلولی می گردد.

لایه استروما(بافت مزانشیمی فاقد عروق ) شامل :

• TGF-beta
• فاکتورهای ضد التهابها
• فاکتورهای مهارکننده پروتاژها
• سلولهای بنیادی : سلولهای بنیادی روی پرده آمنیون سلول های مزانشیمی است. این سلول ها قابلبت تمایز یافتن به سلول های بافت محل پیوند را داراست . سلول های مزانشیمی پرده آمنیون ، توانایی تمایز به سلولهای کراتینوسیت (اپیدرم پوست ) ، آدیپوژنتیک (چربی ساز ) ، کندروژنیک (غضروف ساز ) ، استنوژنتیک (استخوان ساز ) ، آنژپورژیک (عروق ساز )، میوژنتیک (عضله ساز )را دارند

فراوری محصول DACE : 

برای تهیه محصول از پرده آمنیون از جفت مادران سالمی که تحت عمل جراحی سزارین قرار می گیرند استفاده می شود. کلیه مراحل کار روی جفت و فرآوری بافت ها در فضای هود لامینار کلاس ۱۰۰ که در محیط اتاق تمیز (clean room) قرار دارد انجام می گیرد. پس از فرآوری آمنیون آن را در ظروف مخصوص قرار داده به روش انجماد کنترل شده در دمای ۸۰- درجه نگهداری شده و وارد مراحل بعدی عصاره گیری و آماده سازی و نهایتا لیوفیلیزه میشود . این روش برای حفظ و نگهداری تمامیت بافت و اثرات بیولوژیک آن حیاتی است و برتری آن نسبت به سایر روش های نگهداری بافت اثبات شده است .

کنترل کیفیت محصول DACE

 
کنترل کیفیت محصولات لایف سل شامل یک شبکه گسترده کامل غربالگری اهدا کنندگان و انجام آزمایشات کامل و دقیق ویرولوژی و سرولوژی می باشد که مطابق با استانداردهای تعیین شده جهانی eu-directive 23/2004 است کنترل کیفی مطابق با گایدلاین FDA آمریکا (HCT/P) (21 CFR Part 1271) و طبق ضوابط استاندارد مهندسی بافت AATB آمریکا انجام میپذیرد و درفرایند بیوتکنولوژی تولید این محصولات استریل کلیه غربالگریها از حیث بیماریهای مزمن ، عفونی ، نورولوژیک ، اتوایمیون و بدخیمی همچنین آزمایشات کنترل کیفی سرولوژیک و باکتریولوژیک طبق ضوابط TEMP و استاندارد AATB آمریکا انجام میپذیرد. برخی از این آزمایشات شامل موارد زیر می باشند:
HIV 1,2 Ab / HCVAb / HBCAb / HBSAb / HBSAg
HTLV 1,2 Ab / RPR / Endotoxin / MYCOPLASMA